Connect with Us

Juventusi heq dorë nga afrimi i bujshëm i verës/ Do ta përdorë për “kokën” e yllit të madh

Seria A

Juventusi heq dorë nga afrimi i bujshëm i verës/ Do ta përdorë për “kokën” e yllit të madh

Publikuar

-

Edhe pse Juventusi bëri një “luftë” shumë të madhe me disa nga gjigantët e Europës për të transferuar falas Adrien Rabiot, duket se bardhezinjtë kanë mbetur ta zhgënjyer nga 24-vjeçari francez dhe janë gati të heqin dorë prej tij për një tjetër yll të madh, i cili është Christian Eriksen.

Danezi është në muajt e fundit të kontratës me Tottenham dhe do të largohet në fund të këtij sezoni si lojtar i lirë. Për të mos dalë i humbur, klubi londinez do ta nxjerrë në shitje mesfushorin 27-vjeçar gjatë merkatos së janarit.

Përveç Realit, Sipas “Le10Sport” në garë të fortë për shërbimet e Eriksen do të jetë edhe Juventusi. “Zonja” do të ofrojë miliona euro për kartonin e danezit dhe Adrien Rabiot. Francezi pëlqehet shumë nga “Spursat” dhe është kërkuar me ngulm para se ai të transferohej në Torino. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Të gjithë prisnin largimin, ai rinovon me Juventusin

Publikuar

-

Pasi zyrtarizoi rinovimin e kontratës me Leonardo Bonuccin, Juventusi po bëhet gati për një tjetër rinovim. Ndryshe nga sa pritej në fillim të këtij sezonit, Juan Cuadrado do të rinovojë me “Zonjën” deri në vitin 2022, me opsion zgjatjeje deri ën vitin 2023. Në kohën e Allegrit, kolumbani kalonte më shumë kohë në stol, ndërsa […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Mourinho bën gati listën e merkatos, i vë syrin “diamantit” të Juventusit

Publikuar

-

Jose Mourinho u zyrtarizua sot si trajner i Tottenham, duke parë pozitën e vështirë në renditje, vendi i 14-të në Premier League, merkato e janarit për klubin londinez do të jetë shumë e nxehtë. Pas Gareth Bale, i dyti në listën e Mourinhos është “diamanti” i Juves, Paulo Dybala. Argjentinasi e ka humbur me kohë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ronaldo dhe Georgina martohen në fshehtësi, ndryshon edhe testamenti

Publikuar

-

Është lajmi i ditës dhe ndoshta i javës. Revista “Novella 2000” ka shkruar në numrin e radhës se Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodríguez kanë ndërmarrë një hap tjetër në marrëdhënien e tyre. Ata janë martuar në fshehtësi të plotë në Marok. Në ceremoni thuhet se ka marrë pjesë një numër i vogël miqsh të çiftit […]

LEXO TE PLOTE