Connect with Us

Kosova i jep leksione Malit të Zi, ja shanset për kualifikim

Sport

Kosova i jep leksione Malit të Zi, ja shanset për kualifikim

Publikuar

-

Kosova ka fituar 2-0 ndaj Malit të Zi në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e vlefshme eliminatore për Euro 2020. Amir Rrahmani zhbllokoi takimin në minutën e 10′ duke dërguar topin me kokë në rrjetë pas goditjes së këndit.

https://twitter.com/kloppoynwa/status/1183820554895269889

Në minutën e 35′, Kosova shënoi golin e dytë me Vedat Muriqin falë gabimit edhe të portierit kundërshtar.

https://twitter.com/zaytunqspor/status/1183828729094705153

Pjesa e dytë nuk solli ndryshim të rezultatit. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Anglia fitoi në Sofje ndaj Bullgarisë më shifrat 0-6.

Përsa i përket renditjes në grupin A, Anglia kryeson me 15 pikë, më pas vjen Rep. Çeke me 12 pikë dhe Kosova e treta me 11 pikë.

Nuk ka njeri dyshime që vendi i parë në renditjen përfundimtare do t’i takojë “Tre Luanëve”, “lufta” do të bëhet për vendin e dytë mes çekëve dhe “Dardanëve”.

Gjithçka do të vendoset më 14 nëntor në sfidën që do të luhet mes dy ekipeve në Pragë. Në rast se fiton Kosova ndaj Rep. Çeke, do t’i mjaftojë vetëm 1 pikë në ndeshjen e fundit në Prishtinë ndaj Anglisë për t’u kualifikuar.

Në rast se sfida e Pragës mbyllet në barazim, Kosova duhet të fitojë ndeshjen e fundit ndaj Anglise dhe Rep. Çeke duhet të mos fitojë ndaj Bullgarisë, ose Kosova të barazojë ndaj Anglisë dhe Rep. Çeke të humbë ndaj Bullgarisë.

Në rast se Kosova humbet më 14 nëntor, aty merr fund gjithçka. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: