Connect with Us

Lëreni të qetë kombëtaren! Asnjë politikan në stadium dhe Shqipëria po fiton ndaj Moldavisë

Kombëtare

Lëreni të qetë kombëtaren! Asnjë politikan në stadium dhe Shqipëria po fiton ndaj Moldavisë

Publikuar

-

Shqipëria është duke zhvilluar një ndeshje perfekte në Moldavi, teksa pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-3 për kuqezinjtë.

Ishte Cikalleshi fillimisht ai që gjeti golin e avantazhit në minutën e 22-të.

Pak minuta më vonë, Bare dyfishoi rezultatin, ndërsa në minutën e 40-të në skenë u shfaq debutuesi, Lorenc Trashi, i cili shënoi edhe golin e tretë.

Ajo që bie në sy është fakti se asnjë politikan nuk duket në tribunën e stadiumit të Moldavisë dhe kjo duket se i ka sjellë fat çunave sonte.

Dhe është fakt, gjithmonë kur ka qenë në stadium, Meta, Rama, Veliaj, apo ndonjë tjetër, Shqipëria ka humbur. Sot tersi nuk është në stadium dhe Shqipëria po fiton.

Lëreni të qetë kombëtaren!

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Po shkëlqen me kombëtaren, lojtarin e kombëtares e duan dy ekipe në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Ardian Ismajli mund t’i japë fund aventurës në Kroaci me Hajdukun e Splitit, gjatë merkatos së ardhshme. Për futbollistin interesohen dy skuadra italiane, të cilat do të provojnë ta marrin atë në ekipet e tyre respektive. Sipas asaj që shkruan “24Sata”, shqiptari ndiqet me kujdes nga Atalanta, dhe Bolonja. Kalimi në Serinë A, do të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i ofron kontratë 4-vjeçare, Reja do më pak

Publikuar

-

Drejtues të FSHF-së dhe Edi Reja kanë pasur një takim ditën e sotme ku kanë biseduar në lidhje me kontratën e re, ku nga të dy palët ka pëlqim për të arritur marrëveshje dhe sa i përket termave financiar nuk ka asnjë kleçkë pasi janë dakordësuar. Drejtues të FSHF-së i kanë ofruar atij kontratë katër […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shqiptarët i vërshëllyen himnin, “ylli” i Francës reagon ashpër me deklaratën e tij

Publikuar

-

Nga

Himni i Francës është vërshëllyer masivisht nga të gjithë të pranishmit në stadiumin e ri kombëtar. Sigurisht, ndjesia e ngatërrimit të himnit të Shqipërisë në “Stade De France” ka krijuar edhe irritimin e shqiptarëve në përballjen e fundit në grup. Për këtë, Sisoko nuk ka ngurruar ta quajë turp, edhe pse është po ai vetë […]

LEXO TE PLOTE