Connect with Us

Mësohet ekipi i pestë që kualifikohet zyrtarisht për në Euro 2020

Sport

Mësohet ekipi i pestë që kualifikohet zyrtarisht për në Euro 2020

Publikuar

-

Pas Belgjikës, Italisë, Rusisë dhe Polonisë, sot është Ukraina kombëtarja e radhës që siguron zyrtarisht biletën për në Euro 2020.

Ukrainasit e drejtuar nga legjenda Andriy Shevchenko mundën në Kiev 2-1 Portugalinë e Cristiano Ronaldos me golat e Yaremchuk 6′ dhe Yarmolenko 26′. Në minutën e 72′ vendasit mbetën me 10 lojtarë, pas daljes me karton të kuq të Stepanenko dhe arbitri akordon penallti për portugezët. Ronaldo ngushton rezultatin në 2-1, por shifrat nuk ndryshuan deri në fund.

Nëse Ukraina siguroi biletën për në Europian, Portugalia dhe Serbia do të luftojnë deri në ndeshjen e fundit për vendin e dytë, pasi diferenca mes tyre është vetëm 1 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: