Connect with Us

Sheri Lerda-Hakaj, zyrtari i Partizanit: Gjobën do e marrë ai që lejoi gazetarin në stërvitje

Sport

Sheri Lerda-Hakaj, zyrtari i Partizanit: Gjobën do e marrë ai që lejoi gazetarin në stërvitje

Publikuar

-

Partizani e ka mbyllur javën e parë përgati tore për Vllazninë me një përplasje mes mbrojtësit Esin Hakaj dhe trajnerit Franko Lerda. Italiani e ka kritikuar shkodranin për angazhimin në stërvitje dhe më pas e ka urdhëruar të largohet nga fusha. Lojtari kur la fushën e ka “lëshuar” gojën në debatin në distancë me trajnerin.

Ky incident i radhës është pasqyra e asaj që është gatuar këtë sezon te Partizani, ku harmonia e vitit të shkuar në grup nuk ekziston më. Incidenti i ndodhur të shtunën në stërvitjen e zhvilluar në Elbasan, i pasqyruar një ditë më parë në “Panorama Sport”, do të analizohet mirë nga drejtuesit e klubit, ku do të merren edhe masa për përgjegjësit.

“Panorama Sport” kontaktoi dje me drejtues të klubit për të kërkuar informacion rreth përplasjes Hakaj-Lerda dhe çfarë masash pritet të ndërmerren. Përveç mbrojtësit shkodran, që ka thyer disiplinën e brendshme, gjasat janë që masat të aplikohen edhe për pjesëtarë të stafit.

Sekretari i përgjithshëm i Partizanit, Gerald Burba, i pyetur nga “Panorama Sport” në lidhje me ngjarjen dhe masat që pritet të ndërmerren, u përgjigj: “Sipas mendimit tim, i pari që e meriton gjobën është ai zyrtari ynë që ka lejuar gazetarin brenda në seancën stërvitore. Nuk është çështja për t’i bërë bllokadë medias për informacione që lidhen me klubin tonë, por, sipas meje, seancat stërvitore janë ambient pune dhe jo pjesë e ndonjë ‘reality show’, ku mund të pasqyrohet çdo gjë se çfarë ndodh brenda orarit dhe vendit të punës.

Gjasat janë që Hakaj të përballet me një gjobë të majme, gjë të cilën ia ka kujtuar edhe trajneri kur ai po largohej, pasi i ka përmendur rrogën. Pjesë e ndëshkimit mund të jetë edhe kalimi i mbrojtësit te Partizani B.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: