Connect with Us

Vendimi i papritur i Skënderbeut, i kërkon FSHF-së shtyrjen e ndeshjeve

Sport

Vendimi i papritur i Skënderbeut, i kërkon FSHF-së shtyrjen e ndeshjeve

Publikuar

-

Klubi i Skënderbeut ka dalë kundër Federatës Shqiptare të Futbollit, lidhur me kalendarin e dy ndeshjeve të fundit që përmbyllin fazën e parë.

Në një plan paraprak të FSHF-së, java e tëtë do të duhet të nisë këtë të premtë dhe java e nëntë të martën e javës tjetër.

Kjo ngjeshje e ndeshjeve ka sjellë një reagim nga klubi korçar, që i ka propozuar organizatorëve të Federatës që ndeshjet të luhen të shtunë dhe të mërkurë, shkruan “Newsport.al”.

Klubi bardhekuq e ka argumentuar këtë kërkesë me grumbullimin e lojtarëve nga Kombëtarja e 21 vjeçarëve dhe pamjaftueshmërinë e kohës për të përgatitur ndeshjet.

Pas këtij propozimi, klubi korçar është duke pritur përgjigjen e Federatës. Skënderbeu pret Kukësin këtë javë dhe e përmbyll fazën e parë në transfertë ndaj Partizanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: