Connect with Us

45 minutat e para/ Natë me gola, Spanja prek Europianin, Italia nuk di të ndalet

Sport

45 minutat e para/ Natë me gola, Spanja prek Europianin, Italia nuk di të ndalet

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjeve të fundit eliminatore për Euro 2020 për këtë muaj. Në grupin J, Italia edhe pse ka prerë biletën për në Europian, vazhdon serinë e rezultateve pozitive. “Axurrët” po fitojnë 0-1 ndaj Liechtenstein, me golin e shënuar nga Bernardeschi që në minutën e parë. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, në derbin e Ballkanit, Greqia dhe Bosnja janë në barazim 1-1.

Në dy ndeshjet e grupit F kemi barazim pa gola, Suedi-Spanje dhe Rumani Norvegji. Me këto rezultate momentale Spanja kualifikohet për në Europian, por gjithsesi janë dhe 4 5minuta të tjera për t’u luajtur. Në grupin D, Zvicra po fiton 1-0 ndaj kryesuesve të grupit, Rëp. së Irlandës. Me këtë fitore helvetët janë në lojë për një biletë për në Europian.

Rezultatet e plota janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: