Connect with Us

700 gola në karrierë/ Ja kë falënderon Cristiano Ronaldo pas rekordit historik

Sport

700 gola në karrierë/ Ja kë falënderon Cristiano Ronaldo pas rekordit historik

Publikuar

-

Me golin e shënuar mbrëmë ndaj Ukrainës në Kiev, Cristiano Ronaldo arriti shifrën e 700 golave në karrierë. Pas ndeshjes, ylli portuguez ishte i zhgënjyer me rezultatin ku Ukraina fitoi 2-1, por njëkohësisht ishte shumë i lumtur për rekordin personal dhe nuk harroi të falënderonte ata pa të cilët ky rekord nuk do të ishte bërë i mundur.

“Herën e fundit kur luajta në këtë fushë fitova Ligën e Kampionëve, një moment i bukur i së kaluarës. Sot ne luajtëm mirë, por nuk mundëm të fitonim. Jam i zhgënjyer që nuk fituam dot, por krenar me paraqitjen e ekipit”, tha Ronaldo.

Në lidhje me shifrën 700 golave në karrierë, ai u shpreh “Askush nuk mund ta arrijë i vetëm këtë shifër. Falënderoj shokët e ekipit, kolegët dhe trajnerët që më kanë ndihmuar të bëhem ky lojtar që jam sot”.

“Sa rekorde kam? Nuk e di. Më duhet të shijoj momentin dhe t’i falënderoj ata që më ndihmuan të arrij këtë shifër mbresëlënëse. Rekordet vijnë natyrshëm, unë nuk fiksohem pas tyre, ato më kërkojnë mua” përfundoi ylli portugez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: