Connect with Us

E nderoi barazimi në fund/ Zbulohet ekipi i gjashtë që pret biletën për në Euro 2020

Sport

E nderoi barazimi në fund/ Zbulohet ekipi i gjashtë që pret biletën për në Euro 2020

Publikuar

-

Pas Belgjikës, Italisë, Rusisë, Polonisë, Ukrainës, sot është Spanja që pret zyrtarisht biletën për në Euro 2020. “La Roja” barazoi rezultatin 1-1 vetëm në minutën e fundit shtesë në Stockholm ndaj Suedisë, por kjo nuk mjaftonte për të siguruar zyrtarisht biletën për në Europian. Vendasit zhbllokuan takimin me golin e Berg 50′, ndërsa Rodrigo shënoi golin e barazimit në minutën e 92′.

Në ndeshjen tjetër që u luajt në Bukuresht mes Rumanisë dhe Norvegjisë, vendasit po kryesonin 1-0 deri në minutën e fundit ku erdhi goli i nordikëve, që i dha të drejtën Spanjës të festonte që sot kualifikimin për në Europian.

Suedia dhe Rumania do të luftojnë deri në fund për vendin e dytë, ndërsa Norvegjia renditet e treta dhe ka pak shanse për kualfikim. Ndeshja direkte që do të luhet në Bukuresht muajin e ardhshëm mes rumunëve dhe nordikëve do të përcaktojë fatin e grupit. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Po mahnit Slloveninë me golat nga distanca, Çekiçi: Ja sekreti i goditjeve “alla-Pirlo”

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i një goditjeje dënimi është një specialitet që pak herë ka qenë i shfrytëzueshëm në Kombëtaren shqiptare. Ervin Skela, Adrian Aliaj, Alban Meha dhe Ergys Kaçe janë katër emrat që ndër vite deri më sot kanë lënë gjurmë me gola të bukurshënuar nga distanca. Së fundmi, një yll i ri nga Kombëtaret e moshave […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja U19 turpërohet keq nga Greqia

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka regjistruar një humbje turpëruese, ndaj Greqisë U-19, në sfidën e zhvilluar në Belgjikë, teksa u mposht me rezultatin e thellë 5-1. Kjo përballje ishte e vlefshme për Grupin 4 eliminator. Kuqezinjtë vinin në këtë turne me synime të qarta, teksa kërkonin kualifikimin, por kjo disfatë, duke […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ibra i jep fund zyrtarisht aventurës në Amerikë, e mbyll me një batutë brilante

Publikuar

-

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, është larguar nga skuadra e LA Galaxy. Gjiganti njihet për karizmën e tij dhe ka shfrytëzuar rrjetet e tij sociale për të “goditur” për herë të fundit, gjë që e ka bërë shpesh gjatë kohës së tij në Amerikën e largët. Në një postim në Instagram, Ibra konfirmoi se është larguar […]

LEXO TE PLOTE