Connect with Us

Eliminatore Euro 2020/ Zvicra fiton ndaj rivalit direkt dhe hyn në lojë për Europianin

Sport

Eliminatore Euro 2020/ Zvicra fiton ndaj rivalit direkt dhe hyn në lojë për Europianin

Publikuar

-

Zvicra ka fituar në Gjenevë 2-0 ndaj Rep. Irlandës, që mban vendin e parë në grupin D. Haris Seferovic zhbllokoi takimin në minutën e 16′, pas asistit të shqiptarit Admir Mehmedi.

Dy ekipet luftuan deri në fund, por e kishin të vështirë të gjenin rrjetën. Në minutën e 77′, mbrojtësi i Milanit, Ricardo Rodriguez, kishte mundësinë e artë të dyfishonte rezultatin, por gaboi nga pika e bardhë e penalltisë.

Rezultatin final 2:0 e vendosi Shane Duffy me autogolin e minutës së fundit.

Pas kësaj fitoreje ndaj rivalit direkt, Zvicra hyn në lojë dhe ka shanse të mëdha për një biletë për në Euro 2020. Zvicra dhe Danimarka kanë nga dy ndeshje në dispozcion, ndërsa Rep. Irlandës vetëm një. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Po mahnit Slloveninë me golat nga distanca, Çekiçi: Ja sekreti i goditjeve “alla-Pirlo”

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i një goditjeje dënimi është një specialitet që pak herë ka qenë i shfrytëzueshëm në Kombëtaren shqiptare. Ervin Skela, Adrian Aliaj, Alban Meha dhe Ergys Kaçe janë katër emrat që ndër vite deri më sot kanë lënë gjurmë me gola të bukurshënuar nga distanca. Së fundmi, një yll i ri nga Kombëtaret e moshave […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja U19 turpërohet keq nga Greqia

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka regjistruar një humbje turpëruese, ndaj Greqisë U-19, në sfidën e zhvilluar në Belgjikë, teksa u mposht me rezultatin e thellë 5-1. Kjo përballje ishte e vlefshme për Grupin 4 eliminator. Kuqezinjtë vinin në këtë turne me synime të qarta, teksa kërkonin kualifikimin, por kjo disfatë, duke […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ibra i jep fund zyrtarisht aventurës në Amerikë, e mbyll me një batutë brilante

Publikuar

-

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, është larguar nga skuadra e LA Galaxy. Gjiganti njihet për karizmën e tij dhe ka shfrytëzuar rrjetet e tij sociale për të “goditur” për herë të fundit, gjë që e ka bërë shpesh gjatë kohës së tij në Amerikën e largët. Në një postim në Instagram, Ibra konfirmoi se është larguar […]

LEXO TE PLOTE