Connect with Us

Ku po shkon kështu futbolli?/ PSG “mbulon me ar” në kontratën e re 20-vjeçarin Mbappe

Sport

Ku po shkon kështu futbolli?/ PSG “mbulon me ar” në kontratën e re 20-vjeçarin Mbappe

Publikuar

-

Duke parë interesimin e madh të gjigantëve të Europës si Reali, Barcelona, Bayern, Chelsea, City etj, për Kylian Mbappe, PSG po mendon të rinovojë kontratën me 20-vjeçarn francez. Kontrata aktuale mbaron në vitin 2022, por për ta bindur që të vijojë sërish për vite të tjera në kryeqytetin francez, drejtuesit e PSG-së kanë gati një propozim të çmendur për Mbappe.

Sipas asaj që raporton “El Chiringuito”, PSG do t’i ofrojë Mbappes në kontratën e re një pagë prej plot 50 milionë eurosh në sezon. Ju duket çmenduri? Po, e tillë është, por kampionët e Francës nuk duan të heqin dorë në asnjë mënyrë nga lojtari që konsiderohet si pasardhësi i Ronaldos dhe Messit.

Aktualisht, Mbappe paguhet 20.7 milionë euro në sezon. Më kontratën e re, ai do të tejkalojë Ronaldon që paguhet 31 milionë euro në sezon, shokun e ekipit Neymar që paguhet 36.8 milionë euro në sezon dhe Lionel Messin që paguhet 40 milionë euro në sezon. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: