Connect with Us

Max Allegri gjen punë/ Merr me vete te klubi i ri edhe dy juventinë

Premier Liga

Max Allegri gjen punë/ Merr me vete te klubi i ri edhe dy juventinë

Publikuar

-

Man. United po zhgënjen këtë sezon duke u renditur momentalisht në vendin e 12 në Premier League, kjo ka bërë që drejtuesit e “Djajve” të mendojnë që tani për sezonin e ri.

Sipas “Daily Mail”, Ole Gunnar Solskajer do të largohet në fund të këtij sezoni. Drejtuesit e United kanë zgjedhur trajnerin e ri dhe ai është Massimiliano Allegri. Tekniku livornez do ta bëjë pushim këtë sezon, pasi i dha fund aventurës tek Juventusi pas plot 5 vitesh.

Në sezonin e ardhshëm, Allegri do të rikthehet në aksion, madje ka zgjedhur dhe asistentin e tij që do të ketë te “Djajtë e Kuq”, i cili do të jetë Patrice Evra. Për francezin do të jetë një rikthim te Man. United, pasi ka luajtur për plot 8 sezone aty, ndërsa këtë herë do të ketë një rol të ri.

Përveç tyre, te Man. United do të transferohet edhe një tjetër juventin, Mario Manduzkic, madje që në merkaton e janarit. Kroati ka mbetur jashtë planeve të Sarrit dhe destinacioni i tij i ri pritet të jetë Premier League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: