Connect with Us

Pep Guardiola nuk kënaqet me yjet që ka/ Planifikon transferimin më të shtrenjtë në histori

Seria A

Pep Guardiola nuk kënaqet me yjet që ka/ Planifikon transferimin më të shtrenjtë në histori

Publikuar

-

Man. City ka shfaqur këtë sezon shumë probleme në mbrojtje, pas dëmtimeve të rënda të Aymeric Laporte dhe John Stones, duke e detyruar Guardiolën të aktivziojë si qendërmbrojtës një mesfushor si Fernandinho, por braziliani nuk ofron siguri pasi nuk është pozicioni i tij.

I gjendur 8 pikë larg Liverpoolit, me shumë dëmtime dhe probleme të tjera në repartin e mbrojtjes, tekniku i “Qytetarëve” ka bërë gati 100 milionë euro për Kalidou Koulibaly në merkaton e janarit.

Guardiola e ka shprehur haptazi admirimin për mbrojtësin senegalz dhe çeku që ka bërë gati për presidentin e Napolit, Aurelio Di Laurentiis vështirë të refuzohet.

Nëse kjo lëvizje kryet me sukses, atëherë Koulibaly do të bëhej mbrojtësi më i shtrenjtë në histori duke kaluar rekordine vendosur verën e fundit nga Harry Maguire që u transferua nga Leicester te Man. United për 93 milionë euro. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: