Connect with Us

Plas te Juventusi, tifozët kërkojnë përjashtimin e futbollistit turk

Seria A

Plas te Juventusi, tifozët kërkojnë përjashtimin e futbollistit turk

Publikuar

-

Kombëtarja e Turqisë është më e përfolura momentalisht në botën e futbollit. Shumë prej yjeve turq kanë dalë në mbështetje të hapur pro sulmeve turke ndaj kurdëve, gjë që ka mërzitur shumë tifozë të klubeve ku ata luajnë.

Po sikur të mos mjaftonte vetëm kjo, mënyra si futbollistët e Turqisë festuan golat ndaj Shqipërisë dhe Francës me përshëndetje ushtarake i ka hedhur benzinë zjarrit.

Së fundmi janë tifozët e Juventusit ata që i kanë kërkuar klubit të tyre të përjashtojë mbrojtësin turk, Merih Demiral, për shkak të pikpamjeve politike të lojtarit. Ai ishte një nga lojtarët që bëri përshëndetjen ushtarake gjatë ndeshjeve të fundit eliminatore.

Tifozët e “Zonjës” kanë nisur një fushatë në Twitter me hashtagun #demiralout. Ata kërkojnë që klubi i tyre të ndjekë shembullin e gjermanëve të St. Paul që përjashtuan mesfushorin turk, Cenk Sahin, pasi ky i fundit mbështeti përmes postimeve në rrjetet sociale sulmet e fundit të ushtrisë turke në Sirinë veriore. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: