Connect with Us

Shpërthen babai i yllit të Realit/ Djalit tim po i bëjnë një padrejtësi

La Liga

Shpërthen babai i yllit të Realit/ Djalit tim po i bëjnë një padrejtësi

Publikuar

-

Luka Jovic, sulmuesi i Real Madrid, i cili nuk aktivizohet shumë nga Zidane, nuk është grumbulluar nga Serbia për dy ndeshjet e kombëtares. Babai i tij, Milan, nuk ka qenë aspak i kënaqur me këtë vendim dhe ka thënë për “AS”:

“Gjërat e mira harrohen shumë shpejt. Këtë vit, pas nënshkrimit të kontratës me Real Madrid, Luka është dëmtuar në një ndeshje me kombëtaren Under 21”.

“Më tha se donte të zbriste në fushë edhe me një këmbë, nëse do të ishte e nevojshme, sepse nuk donte të zhgënjente miqtë e tij dhe shokët e skuadrës”.

“Jam i sigurt se askush tjetër nuk do ta kishte bërë në vendin e tij. Ky trajtim është një padrejtësi. Për Luka-n fanella e kombëtares është e shenjtë, një ëndërr. Ai është një patriot i vërtetë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Manaj shpreson te debutimi me Barelonën, gazeta e madhe spanjolle jep lajmin e papritur

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë pushimi e futbollit në Europë ia vështirëson dhe ia bën thuajse të pamundur ëndrrën Rei Manajt për të debutuar te Barcelona. Madje duhet të theksohet se edhe në stërvitjen e fundit që bëri klubi katalanas përpara se të mbyllej në izolim, sulmuesi shqiptar u thirr nga Setien. Por me rifillimin e kampionatit, në […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

LAJM I FUNDIT/ Nuk ka futboll as në prill dhe maj, kampionatet fillojnë në qershor

Publikuar

-

Nga

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit. Pas konsulencës me 55 sekretarët […]

LEXO TE PLOTE