Connect with Us

Sulmet ndaj kurdëve/ UEFA i heq Turqisë organizimin e finales së Champions League?

Sport

Sulmet ndaj kurdëve/ UEFA i heq Turqisë organizimin e finales së Champions League?

Publikuar

-

Finalja e Champions League e sezonit 2019-2020 është përcaktuar të luhet në Stamboll, por për shkak të ngjarjeve të fundit, UEFA mund të ndryshojë destinacionin për këtë finale.

Zëvendës-presidenti i UEFA-s, Michele Uva, konfirmoi se ata do të marrin në konsideratë thirrjet për zhvendosjen e finales së Champions League nga Stambolli.

Peticionet po rriten pasi Turqia filloi operacionin e saj kundër kurdëve përtej kufirit sirian, sidomos pasi lojtarët bënë përshëndetje ushtarake pas golit që shënuan të premten ndaj Shqipërisë dhe Francës mbrëmë.

Disa lojtarë u kritikuan për mbështetjen e veprimeve të qeverisë, ndërsa klubi gjerman St Pauli shkoi aq larg sa përjashtoi nga ekipi mesfushorin turk Cenk Sahin, i cili kishte mbështetetur në rrjetet sociale sulmet e qeverisë turke.

Nisur nga kjo situatë, UEFA mund t’ia heq Turqisë organizimin e finales së Champions League për këtë sezon dhe të zgjedhë një shtet tjetër. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: