Connect with Us

Synohet kualifikimi në Europian/ Sot luhet Shqipëri-Kosovë

Kombëtare

Synohet kualifikimi në Europian/ Sot luhet Shqipëri-Kosovë

Publikuar

-

Pas fitoreve që arritën të merrnin Shqipëria dhe Kosova mbrëmjen e djeshme, sot e ka radhën për të zbritur në fushë Shqipëria U21 e cila do të përballet me Kosovën U21. Ky takim është i vlefshëm për kualifikueset e Europianit, aty ku për Kosovën tashmë nuk është vetëm një ëndërr duke qenë se në 3 ndeshje numëron 6 pikë.

Nga ana tjetër, Shqipëria është në pozita më të vështira teksa numëron vetëm 2 pikë në 4 ndeshjet e para dhe kualifikimi është një ëndërr e cila mund të realizohet vetëm me një mrekulli. Dy skuadrat, do të synojnë natyrisht vetëm fitoren në “Elbasan Arena”, ndërkohë që pritet të jetë një takim mjaft emocionues duke parë faktin se përballë janë dy skuadra shqiptare, shkruan “Vipsport.al”.

Interesant është fakti që si te Kosova, ashtu edhe te Shqipëria ka futbollistë që kanë krijuar jo pak polemika me zgjedhjet e tyre. I tillë mund të konsiderohet edhe Valdrin Mustafa që sot luan me fanellën e Kosovës por dikur ishte me Shqipërinë. Takimi do të luhet duke nisur nga ora 19:00.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: