Connect with Us

U fol se do e merrte Takaj, Dinamo përfundon në duart e italianëve

Sport

U fol se do e merrte Takaj, Dinamo përfundon në duart e italianëve

Publikuar

-

Ndryshime rrënjësore te Dinamo. Drejtuesit e klubit kryeqytetas kanë gjetur sponsorë të rinj, të cilët vijnë nga Italia dhe do të investojnë tani e tutje për blutë.

Pak a shumë, ata do të bëjnë të njëjtën gjë që bënte edhe familja Nuri deri pak muaj më parë. Bëhet fjalë për një kompani nga Roma, me president Marko Pontrelin, i cili ka qenë edhe president i Triestinës.

Zhvillimet janë konkrete, edhe pse mes palëve nuk ka ndonjë marrëveshje zyrtare të firmosur.

Klubi blu, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar se Allmuça nuk do të drejtojë më skuadrën, por jo për shkak të rezultateve të dobëta.

Largimi i tij lidhet me zhvillimet e fundit te Dinamo. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht lëvizjet e fundit në klubin kryeqytetas, ku tashmë ka nisur të fryjë një erë e re.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: