Connect with Us

Buzëqesh Liverpooli/ Man. United pa dy yjet kryesorë në derbin e fundjavës

Premier Liga

Buzëqesh Liverpooli/ Man. United pa dy yjet kryesorë në derbin e fundjavës

Publikuar

-

Man. United dhe Liverpooli do të përballen në “Old Trafford” të dielën, për javën e nëntë të Premier League. sikur të mos mjaftonte forma e dobët dhe problemet e tjera, Man. United ka marrë sot lajmin e keq për këtë përballje.

“Djajtë” do të zbresin në fushë ndaj kryesuesve të PL, pa dy nga lojtarët më të rëndishëm si Paul Pogba dhe David de Gea.

Mesfushori francez nuk e ka marrë akoma vetën nga dëmtimi i fundit dhe vazhdon rikuperimin në Dubai, ku po ndjek një program të veçantë. Ndërsa De Gea u dëmtua gjatë ndeshjes së mbrëmshme eliminatore mes Suedisë dhe Spanjës, ku portieri 28-vjeçar la fushën e lojës në minutën e 60-të.

Këto dy mungesa të mëdha do ta bëjnë me dhimbje koke trajnerin Solskajer, i cili rrezikon seriozisht stolin pas rezultateve të fundit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Man. City u dënua me 2 vite/ Reali i rrëmben yllin e madh, kushton 180 milionë paundë

Publikuar

-

Real Madridi po mendon të plaçkisë te Manchester City pas dënimit që “Qytetarët” morën nga UEFA. Ata nuk do të luajnë në dy edicionet e radhës në Champions Leagues dhe kanë marrë një gjobë të majme. Yjet e ekipit mund të largohen nga Anglia dhe “Los Blancos” duan të rrëmbejnë Raheem Sterling. Sulmuesi është një […]

LEXO TE PLOTE