Connect with Us

Çmendet Reali/ 80 milionë euro dhe kartonin e James Rodriguez për futbollistin më të respektuar në botë

La Liga

Çmendet Reali/ 80 milionë euro dhe kartonin e James Rodriguez për futbollistin më të respektuar në botë

Publikuar

-

Pasi transferoi verën e fundit Eden Hazard nga Chelsea për 100 milionë euro, Reali synon sërish të bëjë merkato te “Blutë e Londrës”. Objektivi i radhës është N’Golo Kante. Mesfushori shtatshkurtër pëlqehet shumë nga Zidande dhe Perez është gati t’i plotësojë dëshirën e madhe trajnerit të “Los Blancos”.

Për të arritur tek kampioni i botës, drejtuesit e Realit po mendojnë të sakrifkojnë James Rodriguez. Kolumbiani u rikthye këtë verë pas huazimit 2-vjeçar nga Bayerni, por sërish nuk shikohet si titullar nga Zidane.

Në anën tjetër, Chelsea e vlerëson Kante jo më pak se 140 milionë euro. Për të mos paguar këtë shifër të majme, Perez është gati të heqë dorë nga i preferuari i tij, pra James Rodriguez dhe të shtojë dhe 80 milionë euro të tjera për të sjellë në Madrid mesfushorin francez.

Kante konsiderohet si një nga mesfushorët më të mirë në botë në rolin e tij dhe vlerësohet nga të gjithë për përulësinë e tij. Një lojtar që gëzon respektin e të gjithëve! /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Një gafë skandaloze në Spanjë, Armando Sadiku i gëzohet çudirave me VAR-in

Publikuar

-

Nga

Malaga ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën ndaj Kadiz, e mbyllur mes shumë polemikash. Armando Sadiku ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, por nuk ka mundur të realizojë. Madje penalltitë që në rastet e fundit i kemi parë të realizuara nga ky sulmues, këtë herë i ka kaluar Adrian. Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Publikuar

-

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga tifozeria kuqezi, spanjolli nisi aventurën e tij në janar te Sevilla, që do ta blejë me detyrim vetëm nëse arrihet zona Champions League në renditje. Sot ndaj Espanyol, ish-futbollisti […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Publikuar

-

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit të Jordi Alba në ndeshjen e djeshme ndaj Getafes. Spanjolli la fushën e lojës pas 20 minutave lojë për shkak të një dëmtimi muskulor. “As” shkruan se mbrojtësi i […]

LEXO TE PLOTE