Connect with Us

Conte e ka ndarë mendjen/ Interi nuk e lë yllin e ri të shkojë në Botëror

Seria A

Conte e ka ndarë mendjen/ Interi nuk e lë yllin e ri të shkojë në Botëror

Publikuar

-

Dëmtimi i rëndë që Alexis Sanchez pësoi në fundjavës e kaluar në miqësoren mes Kilit dhe Kolumbisë ka prishur planet e Antonio Conte-s. Kiliani do të mungojë të paktën për tre muaj, i gjendur në këto kushte Conte ka vendosur që zëvendësuesi i Sanchez do të jetë Sebastiano Esposito, talenti i dalë nga Akademia e zikaltërve.

17-vjeçari është thirrur nga Itali U-17, për Kupën e Botës për këtë moshë që fillon në muajin nëntor, por ai ka refuzuar ftesën e kombëtares sepse i duhet të zëvendësojë të dëmtuain Sanchez.

Pasi e la jashtë Botërorit, të paktën Conte duhet t’i japë disa minuta në fushën e lojës dhe mos ta mbajë thjesht rezervë sepse do të ishte mëkat i madh. Esposito konsiderohet si e ardhmja e sulmit zikaltër dhe e Italisë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Fantastik Hysaj, asiston në fitoren e Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj vazhdon ët shtyjë takimin me golin në Serinë A, por gjithsesi ndihmon herë pas here me asistet e tij që skuadra e Napolit të marrë pikë të rëndësishme. Kështu ka qene dhe sot, kur një pasim i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare ka zgjidhur një ndeshje që dukej e komplikuar për napolitanët përballë Kaljarit. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Supersfida e fundjavës/ Lazio-Inter, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së fundjavës në Serie A, mes Lazios dhe Interit. Diferenca mes tyre është vetëm një pikë, ndaj sot pritet të jetë një sfidë tepër interesante. Juventus kryeson me 57 pikë, Interi me 54, ndërsa Lazio e treta me 53 pikë. Inzaghi ka hedhur në fushë formacionin më të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mungon Ronaldo, Juventusi fiton pa probleme ndaj Brescias/ Presioni kalon tek Interi

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Brescia për javën e 24-të të Serisë A, në “Allianz Stadium”. Për bardhezinjtë mungonte sot Ronaldo, i cili ishte lënë pushim sot nga Sarri. Miqtë mbetën me 1 lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Aye në minutën e 37-të. Një minutë me vonë, Dybala shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE