Connect with Us

Luajti për dy sezone me PSG-në/ Shpërthen ylli i madh: Francezët janë racistë m***

Sport

Luajti për dy sezone me PSG-në/ Shpërthen ylli i madh: Francezët janë racistë m***

Publikuar

-

Pas dy sezonesh te PSG-ja, Dani Alves vendosi të largohej si lojtar i lirë dhe zgjodhi të rikthehej në vendlindje, në Brazil, te Sao Paulo.

Në një intervistë për revistën “GQ”, 36-vjeçari brazilian tregon se nuk e shijoi jetën në kryeqytetin francez dhe se ata janë racistë të mëdhenj.

“Nëse viziton Parisin për një javë, me shumë mundësi mund të jetë udhëtimi i jetës, por nëse vendos të jestosh atje është shumë lodhëse. Më ngjan pak me Sao Paulon, por francezët janë racistë të m*tit, të paktën shumë prej tyre. Ata nuk më kanë thënë asgjë mua sepse e dinin se do t’jua tregoja vendin, por e di mirë ka ndodhur me shokët e mi”, tha Alves. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Derbi luhet të premeten, ja kur do zhvillohen ndeshjet e tjera të javës së 15-të

Publikuar

-

Nga

Java e 15-të e Kategorisë Superiore do të luhet në dy ditë. Gjithçka do të nisë ditën e premte me derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, sfidë e cila është programuar të startojë në orën 19:00. Dita e premte i kushtohet vetëm supersfidës së kreqytetit dhe kështu ndeshjet e tjera do të luhen të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shkurtaj: Do më vriste nëse do e humbja penalltinë ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Kukësi mundi Tiranën në “Selman Stërmasi” me përmbysje dhe në kampin verilindor janë të gjithë të kënaqur. Vasil Shkurtaj, ishte ai që shënoi golin e barazimit me penallti, dhe hapi rrugën për përmbysjen. Sulmuesi i Kukësit, ishte i ftuar, në emisionin “Rubrika Sportive”, teksa ka folur për sfidën e së shtunës skundër bardhebluve. “Ishte një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Skandali në Superligë, FSHF harron të pezullojë futbollistin e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Futbolli shqiptar do duhen vite të pastrohet. Vetë mënyra se si funksionojnë klubet, mënyra se si shteti e sheh atë, mënyra se si organizohet gara, lë shtigje të pafundme për të gjetur probleme. Gjithsesi  nuk mundet që në vitin 2019, kur presidenti i UEFA-s vjen dhe inauguron një stadium ku pretendojmë të organizojmë një finale […]

LEXO TE PLOTE