Connect with Us

Messi mbetet pas/ Nuk do ta besoni sa milionë paundë fiton Ronaldo për një postim në Instagram

La Liga

Messi mbetet pas/ Nuk do ta besoni sa milionë paundë fiton Ronaldo për një postim në Instagram

Publikuar

-

Rivaliteti mes Ronaldos dhe Messit nuk është vetëm në fushën e lojës, por edhe jashtë saj, si për shembull në Instagram.

Nga një studim i “Buzz Bingo” për postimet e sponsorizuara në Instagram dhe fitimet e tyre, portugezi lë pas jo vetëm Messin por edhe emra të njohur të ShowBiz si Kendall Jenner, Selena Gomez etj.

Për një postim të sponsorizuar, Ronaldo fiton 780 mijë paundë, rreth 38.2 milionë paundë në vit, dyfish më shumë se Messi. Argjentinasi vjen i dyti me 518 mijë paundë për një postim të sponsorizuar dhe rreth 18.7 milionë paundë në vit.

Në “top 10” e përfituesve më të mëdhenj nga postimet e sponsorizuara në Instagram, 6 janë nga fusha e futbollit, ndërsa 4 si Kendall Jenner, Selena Gomez, Kylie Jenner apo Khloe Kardashian janë të fushave të tjera. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: