Connect with Us

Rekord: Kjo është ndeshja për të cilën janë shitur plot 90 mijë bileta/ Luhet më 9 nëntor

Sport

Rekord: Kjo është ndeshja për të cilën janë shitur plot 90 mijë bileta/ Luhet më 9 nëntor

Publikuar

-

Federata Angleze e Futbollist ka konfirmuar se janë shitur të gjitha biletat për miqësoren mes kombëtareve femra të Anglisë dhe Gjermanisë, që do të luhet më 9 nëntor. Ndeshja do të luhet në “Wembley”, stadium i cili ka një kapacitet prej 90 mijë ulësesh.

Ky do të jetë një rekord i madh për kombëtaren angleze të femrave, pasi ndeshja më e ndjekur deri tani ka qënë sërish kundër Gjermanisë, në vitin 2014, nga 45.619 tifozë. Ndërsa ndeshja më e ndjekur në historinë e futbollit të femrave është finalja e Kupës së Botës 1999, nga 90.125 tifozë në Kaliforni.

Futbolli i femrave ka pasur një rritje me hapa galopoantë në vitet e fundit, gjë që e tregon më së miri edhe numri i lartë i tifozëve në shkallët e stadiumit. Edhe Botërori i këtij viti për femra, që u mbajt në Francë dhe që u fitua nga SHBA-ja, pati një pjesëmarrje të lartë tifozësh nga fillimi në fund të kompeticionit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: