Connect with Us

Skënderbeu nuk e njeh krizën, nuk do e besoni çfarë vendi mban në rënditjen e UEFA-s

Sport

Skënderbeu nuk e njeh krizën, nuk do e besoni çfarë vendi mban në rënditjen e UEFA-s

Publikuar

-

UEFA ka përditësuar në datën 4 tetor listën e renditjes së klubeve europiane, me Realin e Madridit që kryeson, e ndiqet nga Atletiko e Madridit dhe Barcelona.

Por, e veçanta qëndron tek ekipet shqiptare. Edhe pse Skënderbeu është i dënuar me 10 vite përjashtim nga kompeticionet europiane prej UEFA-s, vendim ky i përforcuar edhe nga KAS-i, klubi korçar vazhdon të jetë i pari ndër ekipet shqiptare.

Skënderbeu renditet i 175-ti në Europë, me 6.000 pikë, ndërkohë që është i pari për ekipet shqiptare. Pas korçarëve, në vendin e 186-të, dhe i dyti për shqiptaret, është Kukësi, me 5.500 pikë. Më tej, në vendin e 232-të nga shqiptaret, renditet Partizani, me 4.500 pikë.

Vettëm vendi i 321-të për Laçin, e katërta në renditje për ekipet shqiptare, me 2.750 pikë. Ekipet e tjera në radhë, janë Teuta, në vendin e 374-t me 1.475 pikë. Në të njëjtën kuotë pikësh, renditen edhe Luftëtari e Tirana, që mbajnë përkatësisht vendin e 377-të dhe 378-të.

Ndërkohë, përsa i përket renditjes së përgjithshme, Reali kryeson me 122.000 pikë, plot 10.000 më shumë se Atletiko. Plotëson podiumin, ndërsa vendi i katërt për Bajernin e Mynihut. Italiania e parë në renditja është Juventusi, që mban vendin e pestë, ndërsa më tej vijnë Mançester Siti dhe PSG. Më poshtë, edhe renditja e 20 ekipeve të para në listë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: