Connect with Us

Spanja u kualifikua për në Europian/ Sergio Ramos fiton respektin e të gjithëve me dedikimin e tij

La Liga

Spanja u kualifikua për në Europian/ Sergio Ramos fiton respektin e të gjithëve me dedikimin e tij

Publikuar

-

Pas barazimit në minutat e fundit ndaj Suedisë dhe barazimit po ashtu në minutat e fundit mes Rumanisë dhe Norvegjisë, Spanja siguroi zyrtarisht biletën për në Euro 2020.

Kapiteni i Spanjës, Sergio Ramos, megjithëse nuk luajti në këtë takim për shkak pezullimi, ia dedikoi kualifikimin ish-trajnerit të “La Roja”, Luis Enrique.

49-vjeçari ishte trajner i Spanjës deri në maj të këtij viti, më pas dha dorëhqeje për shkak të problemeve të rënda shëndetësore të vajzës së tij, e cila ndërroi jetë në gusht në moshën 9-vjeçare.

“Kjo është për ju, Luis Enrique”, shkruhej në postimin në Instagram të Sergio Ramos, që mori komente dhe pëlqime të shumta nga tifozët. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tronditet Reali, ylli i madh mungon zyrtarisht në “El Clasico”

Publikuar

-

Lajme aspak të mira për Realin pak ditë para “El Clasicos” së 18 dhjetorit. Klubi madrilen përmes një komunikate zyrtare ka konfirmuar mungesën e Eden Hazard kundër Barcelonës. Belgu ende nuke ka marrë vetën nga dëmtimi që pësoi pak ditë më parë dhë tashmë është e sigurt mungesa e tij në “El Clasico”. “Hazard ka […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi zgjedh lojtarin e preferuar dhe nuk është asnjë nga shokët e Barcelonës

Publikuar

-

Lionel Messi ka zgjedhur Sadio Mane si lojtarin e tij të preferuar për këtë sezon. Ylli i Barcelonës thekson se është turp që sulmuesi i Liverpoolit të renditet i katërit në listën finale të Topit të Artë, por nga ana tjetër e pranon se ka shumë lojtarë të mirë këtë sezon. “Është një turp që […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Publikuar

-

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë që spanjolli po udhëhiqte Manchester Cityn në fitoren 4-1 kundër Burnleyt, ishte babai i tij që e mori cmimin për të. Në intervistën e dhënë, pyetja e parë që […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Reali i kundërpërgjigjet Barçës, ofertë e frikshme për Mbappen

Publikuar

-

Kylian Mbappé vazhdon të jetë objektivi kryesor i Real Madrid për sezonin e ardhshëm në atë që duket si një operacion shumë i komplikuar, pasi PSG nuk ka dëshirën më të vogël për ta shitur. Francezët aspirojnë të zgjasin kontratën e lojtarit, të cilin e shohin në qendër të projektit për të ardhmen. Sidoqoftë, sipas […]

LEXO TE PLOTE