Connect with Us

Volejboll/ Vajzat e Partizanit shkruajnë historinë në Champions League

Sport

Volejboll/ Vajzat e Partizanit shkruajnë historinë në Champions League

Publikuar

-

Partizani në volejboll për femra ka shkruar historinë, duke u kualifikuar në turin e dytë të Champions League. Vajzat nga kryeqyteti kanë triumfuar edhe në ndeshjen e dytë ndaj ekipit boshnjak të ZOK Bimal-Jedinstvo. Në kryeqytet vajzat e drejtuara nga Nejat Sancak kishin fituar me rezultatin 3-1. Këtë herë triumfi ishte më i ngushtë, 2-3. Shorti i ka rezervuar ekipit kryeqytetas në turin e dytë skuadrën e Vasas.

Sa i takon ndeshjes së sotme, Partizani e nisi mirë dhe e fitoi setin e parë me rezultatin 21-25. Kundërpërgjigja e skuadrës vendase ishte e menjëhershme, pasi i barazuan shifrat në 1-1. Seti i dytë u mbyll me shifrat 25-19.

Vajzat e skuadrës së kuqe u mobilizuan sërish dhe ia dolën të fitojnë 18-25 në setin e tretë dhe kalimi në turin e dytë në Champions League u sigurua. Boshnjaket e barazuan ndeshjen, pasi triumfuan 25-21 në setin e katërt. Seti final u fitua nga Partizani, 13-15, dhe festa ishte e gjitha e kuqe. Edhe klubi i futbollit e ka përjetuar këtë sukses, teksa kanë bërë edhe një postim në faqen zyrtare në “Facebook”. /abcnews.al

KRENAR PËR JU VAJZAEKIPI KAMPION I PARTIZANIT NË VOLEJBOLL KUALIFIKOHET NË RAUNDIN E DYTË TË LIGËS SË KAMPIONEVE…

Gepostet von FK Partizani Albania am Mittwoch, 16. Oktober 2019

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: