Connect with Us

Buzëqesh Conte/ Interit i kthehet lojtari më i mirë i këtij sezoni

Seria A

Buzëqesh Conte/ Interit i kthehet lojtari më i mirë i këtij sezoni

Publikuar

-

Pas dëmtimit të rëndë të Alexis Sanchez me Klin dhe Danilo D’Ambrosio me Italinë, sot ka ardhur një lajm i mirë për Antonio Conten dhe tifozët zikaltër.

Lojtari më i mirë i këtij sezoni te zikaltrit, Stefano Sensi, e ka marrë veten plotësisht nga dëmtimi muskular që pësoi në ndeshjen ndaj Juventusit dhe sot është vënë nën urdhërat e trajnerit.

Në ndeshjen e fundjavës ndaj Sassuolos, mesfushori shtatshkurtër pritet të nisë nga minuta e parë, pasi është kthyer në një lojtar të pazëvendësueshëm te zikaltrit.

Kujtojmë se Sensi u transferua verën e fundit tek Interi nga Sassuolo. Ai është i huazuar për 5 milionë euro me të drejtë blerjeje për 25 milionë euro të tjera në fund të sezonit. Me formën që ka treguar deri tani mund të themi që Interi ka qëlluar në shenjë me këtë përforcim. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: