Connect with Us

Deklarata e vitit/ Nuk më duhen 10 Ferrari, më mirë ndërtoj shkolla dhe ushqej të varfërit

Premier Liga

Deklarata e vitit/ Nuk më duhen 10 Ferrari, më mirë ndërtoj shkolla dhe ushqej të varfërit

Publikuar

-

Sadio Mane është padyshim një nga lojtarët më të nënvlerësuar në botë. Këtë e themi duke u bazuar tek renditja për futbollistin më të mirë të vitit si nga UEFA, ashtu edhe nga FIFA, ku sulmuesi senegalez meritonte shumë më tepër seç i dhanë.

Edhe pse tani është një nga 10 lojtarët më të mirë në botë, Mane nuk e ka humbur përulësinë dhe nuk e harron kurrë origjinën e tij. Ndryshe nga yjet e tjerë të futbollit që nuk kanë të ngopur me jetën e luksit, Mane tregon se nuk i pëlqen aspak të bëjë një jetë të tillë, por i pëlqen të ndihmojë të varfërit

“Pse duhet të kem 10 makina Ferrari, 10 orë dore të shtrenjta dhe dy avionë privatë? Çfarë do të bëjnë këto objekte për mua dhe botën?! E di se çfarë do të thotë uri. Kam punuar në fusha, kam kaluar luftën, kam luajtur zbathur dhe në shkollë nuk shkoja dot, sepse nuk kisha para as për gjërat më bazike.

Sot, me atë që fitoj ndihmoj njerëzit e mi, popullin tim, aq sa mundem. Kam ndërtuar shkolla, spitale por edhe një stadium, që të mos luajnë në rrugë. Shpërndaj rroba, këpucë dhe ushqim. Preferoj që populli im të gëzojë pak nga ato gjëra që jeta më ka dhënë”, u shpreh për Nsemwoha.com, sulmuesi 28-vjeçar i Liverpool. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: