Connect with Us

Deklaratë e fortë nga legjenda e Holandës/ Mos e krahasoni Messin me Ronaldon

La Liga

Deklaratë e fortë nga legjenda e Holandës/ Mos e krahasoni Messin me Ronaldon

Publikuar

-

Ruud Gullit, legjenda e Holandës dhe Milanit ka dhënë mendimin e tij për rivalitetin e ‘përjetshëm’ mes Ronaldos dhe Messit. Holandezi mendon se nuk mund të krahësosh Messin me Ronaldon, pasi portugezi ka fituar në 3 shtete të ndryshme por edhe me kombëtaren e tij.

“Unë mendoj se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i historisë. Ka luajtur dhe ka fituar në 3 shtete të ndryshme. Ka fituar Champions-in me dy ekipe të ndryshme. ka fituar dy trofe me kombëtaren e tij (Euro 2016, Liga e Kombeve). Njerëzit nuk mund të bëjnë krahasime mes Ronaldos dhe Messit, pasi ajo që ka arritur portugezi me çdo klub që ka luajtur është e pabesueshme. Messi nuk e ka bërë këtë gjë me Argjentinën. Ronaldo është i mahnitshëm, një punëtor i hekurt, që akoma mendon si të përmirësohet më shumë, ndërsa Messi bën pjesë tek më të mirët”, tha Gullit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: