Connect with Us

Ra në koma pas ndeshjes së fundit/ Ndërron jetë boksieri i njohur

Sport

Ra në koma pas ndeshjes së fundit/ Ndërron jetë boksieri i njohur

Publikuar

-

Patrick Day nuk ia del. Boksieri amerikan i peshave të mesme ndërroi jetë për shkak të goditjes që mori në tru gjatë duelit me Charles Conwell javën e kaluar. Lajmin e hidhur e dha promotori i Lou DiBella,

27-vjeçari iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale pasi u mposht me “Knock- out” në raundin e 10-të në “Wintrust Arena” të Chicagos.

“Në emër të familjes, të skuadrës së Patrick dhe njerëzve të afërt të tij, lutemi dhe shprehim mbështetjen dhe dashurinë për Pat.”

Day u rrëzua dy herë në tapet, gjatë duelit, para se të humbte me “Knock out”. Conwell i dha një goditje të fortë me të djathtën pas veshit dhe një të majtë në nofull.

27-vjeçari mori ndihmën e parë për disa minuta në ring, për t’u dërguar më pas me urgjencë në spital, ku mbërriti në gjendje të vetëdijshme, por më vonë situata u përkeqësua. Mjekët bënë gjithçka për ta mbajtur në jetë, por Day u dorëzua pas disa ditësh.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka frenon rinovimin e Edi Rejës, ja ç’po ndodh te kombëtarja shqiptare

Publikuar

-

Nga

Edi Reja me shumë mundësi do të jetë trajneri i Shqipërisë edhe në të ardhmen. Me shumë mundësi, sepse marrëveshja ende nuk është zyrtarizuar. Vetë presidenti i federatës, Armand Duka, pas lajmit që qarkulloi dje afër mesnatës në lidhje me teknikun e ri të kuqezinjve saktësoi për “Panorama Sport”: “Jo, akoma nuk e kemi një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Të gjithë prisnin largimin, ai rinovon me Juventusin

Publikuar

-

Pasi zyrtarizoi rinovimin e kontratës me Leonardo Bonuccin, Juventusi po bëhet gati për një tjetër rinovim. Ndryshe nga sa pritej në fillim të këtij sezonit, Juan Cuadrado do të rinovojë me “Zonjën” deri në vitin 2022, me opsion zgjatjeje deri ën vitin 2023. Në kohën e Allegrit, kolumbani kalonte më shumë kohë në stol, ndërsa […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Mourinho bën gati listën e merkatos, i vë syrin “diamantit” të Juventusit

Publikuar

-

Jose Mourinho u zyrtarizua sot si trajner i Tottenham, duke parë pozitën e vështirë në renditje, vendi i 14-të në Premier League, merkato e janarit për klubin londinez do të jetë shumë e nxehtë. Pas Gareth Bale, i dyti në listën e Mourinhos është “diamanti” i Juves, Paulo Dybala. Argjentinasi e ka humbur me kohë […]

LEXO TE PLOTE