Connect with Us

Kualifikimi në Europian/ Kosova mund të përballet me Serbinë, ja sqarimi i UEFA-s

Kombëtare

Kualifikimi në Europian/ Kosova mund të përballet me Serbinë, ja sqarimi i UEFA-s

Publikuar

-

Kosova është një hap larg kualifikimit historik në Europianin që do të zhvillohet në 2020. Dardanët momentalisht ndodhen në vendin e 3-të, teksa një triumf në transfertë ndaj Çekisë do t’i siguronte përfaqësueses së Shaland një biletë për në Euro 2020.

Një pyetje lind natyrshëm, a mund të përballet Kosova me Serbinë në Europian, në rast se këto 2 ekipe arrijnë të kualifikohen?

Media kosovare “Indeksonline” ka kontaktuar zyrën për  media të UEFA-së për të sqaruar situatën nëse Kosova  mund të luaj kundër Serbisë dhe Bosnjës në Europian, teksa përgjigjja ka qenë e qartë, se “Dardanët” mund të përballen më këta 2 kundërshtarë, në ndeshjet me eliminim direkt.

“Kosova nuk mund të luajë me Serbinë vetëm në fazën e grupeve. Më pas, nëse e kalojnë këtë fazë ata mund të përballen. Përveç Serbisë, Kosova nuk mund të luajë në grupe me Bosnje-Hercegovinën”, ishte sqarimi i UEFA-s.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Mavraj: Ndeshja me Serbinë ishte më shumë se luftë, na larguan me helikopter

Publikuar

-

Nga

Mërgim Mavraj qëndroi për pak kohë jashtë fushave të blerta, kjo për shkak të një dëmtimi në shpatull. Por, mbrojtësi shqiptar tashmë është gati të kthehet në fushën e lojës me ekipin e tij Grojter Fyrthin, që do të luajë derbin ndaj Nurenbergut, këtë fundjavë. Mbrojtësi shqiptar ka folur për “nordbayern.de” mbi ndeshjet derbi, ku […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare fiksohet keq pas Kumbullës, ja sa kërkon Verona për shërbimet e tij

Publikuar

-

Nga

Performancat e tij kanë tërhequr vazhdimisht në këtë sezon vëmendjen e disa prej klubeve më të mëdha italiane si Juventus, Lacio dhe Fiorentina. Bëhet fjalë për Marash Kumbullën. Mbrojtësi është në sezonin debutues në Serinë A, mirëpo kjo nuk e ka penguar aspak 19-vjeçarin të shpalosë aftësitë e tij. Lacio, e udhëhequr nga drejtori sportiv […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka frenon rinovimin e Edi Rejës, ja ç’po ndodh te kombëtarja shqiptare

Publikuar

-

Nga

Edi Reja me shumë mundësi do të jetë trajneri i Shqipërisë edhe në të ardhmen. Me shumë mundësi, sepse marrëveshja ende nuk është zyrtarizuar. Vetë presidenti i federatës, Armand Duka, pas lajmit që qarkulloi dje afër mesnatës në lidhje me teknikun e ri të kuqezinjve saktësoi për “Panorama Sport”: “Jo, akoma nuk e kemi një […]

LEXO TE PLOTE