Connect with Us

Mirupafshim Paris/ Edinson Cavani i habit të gjithë me ekipin e ri

La Liga

Mirupafshim Paris/ Edinson Cavani i habit të gjithë me ekipin e ri

Publikuar

-

Edhe pse merkato e verës është mbyllur me kohë, që tani kanë filluar lëvizjet për merkaton e janarit dhe atë të verës së ardhshme.

Sipas raportimeve të medieve franceze, Edinson Cavani ka arritur akordin personal me Atletico Madridit. Sulmuesit uruguajan i mbaron kontrata në fund të këtij viti dhe do të largohet si lojtar i lirë nga PSG-ja. Edhe pse kishte oferta nga Juventusi apo Man. United, Cavani ka zgjedur të vazhdojë karrierën në La Liga.

32-vjeçari shikohet nga Diego Simeone si alternativa e duhur për të zëvendësuar Diego Costan. Sulmuesi me origjinë braziliane, por që aktivizohet me Spanjën, po luan sezonin e tij të fundit në La Liga dhe në Europë. Me shumë gjasa, ai do të transferohet në MLS, ndërsa pasuesi i tij në Madrid do të jetë Cavani. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: