Connect with Us

Sakrifica e çmendur e tifozit shqiptar, ja sa kilometra bëri për të ndjekur kombëtaren

Kombëtare

Sakrifica e çmendur e tifozit shqiptar, ja sa kilometra bëri për të ndjekur kombëtaren

Publikuar

-

Dashuria për Kombëtaren nuk njeh limite! Këtë gjë e vërteton më së miri, tifozi shqiptar Gerasimos Fetsanin!

5 ditë udhëtim në 4 shtete të ndryshme dhe plot 3500 kilometra të përshkruara vetëm e vetëm për të qenë pranë Kombëtares dhe për të mbështetur djemtë kuqezinj të cilët mbajnë veshur me krenari fanellën kuqezi.

Gjumi? E kujt i intereson gjumi, kur bëhet fjalë për dashurinë e pashtershme për Kombëtaren kuqezi.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Mavraj: Ndeshja me Serbinë ishte më shumë se luftë, na larguan me helikopter

Publikuar

-

Nga

Mërgim Mavraj qëndroi për pak kohë jashtë fushave të blerta, kjo për shkak të një dëmtimi në shpatull. Por, mbrojtësi shqiptar tashmë është gati të kthehet në fushën e lojës me ekipin e tij Grojter Fyrthin, që do të luajë derbin ndaj Nurenbergut, këtë fundjavë. Mbrojtësi shqiptar ka folur për “nordbayern.de” mbi ndeshjet derbi, ku […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare fiksohet keq pas Kumbullës, ja sa kërkon Verona për shërbimet e tij

Publikuar

-

Nga

Performancat e tij kanë tërhequr vazhdimisht në këtë sezon vëmendjen e disa prej klubeve më të mëdha italiane si Juventus, Lacio dhe Fiorentina. Bëhet fjalë për Marash Kumbullën. Mbrojtësi është në sezonin debutues në Serinë A, mirëpo kjo nuk e ka penguar aspak 19-vjeçarin të shpalosë aftësitë e tij. Lacio, e udhëhequr nga drejtori sportiv […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka frenon rinovimin e Edi Rejës, ja ç’po ndodh te kombëtarja shqiptare

Publikuar

-

Nga

Edi Reja me shumë mundësi do të jetë trajneri i Shqipërisë edhe në të ardhmen. Me shumë mundësi, sepse marrëveshja ende nuk është zyrtarizuar. Vetë presidenti i federatës, Armand Duka, pas lajmit që qarkulloi dje afër mesnatës në lidhje me teknikun e ri të kuqezinjve saktësoi për “Panorama Sport”: “Jo, akoma nuk e kemi një […]

LEXO TE PLOTE