Connect with Us

Vodhën shtëpitë e yjeve të Realit dhe Atleticos/ Policia spanjolle shkatërron bandën e shqiptarëve

La Liga

Vodhën shtëpitë e yjeve të Realit dhe Atleticos/ Policia spanjolle shkatërron bandën e shqiptarëve

Publikuar

-

Futbollistë të shumtë kanë rënë pre e grabitjeve, kryesisht kur ata nuk kanë qenë në banesë. Casemiro i Real Madrid e pësoi gjatë kohës kur po luante në derbin e Madridit. Më parë edhe Thomas Teye Partey kishte pasur të njëjtin fat, ashtu sikurse Zinedin Zidane, Lucas Vasquez dhe Alvaro Morata në të shkuarën.

Policia po hetonte prej kohësh bandën që merrej me vjedhjen e banesa të futbollistëve në Madrid dhe në mediat spanjolle thuhet se bëhet fjalë për një grup kriminal të përbërë në shumë prej shqiptarëve. Raportohet se janë bërë deri më tani katër arrestime.

Zbulohet se njëri prej tyre është një shqiptar me inicialet M. Z, i cili në të shkuarën është ndaluar për sulmin me dhunë që bëri ndaj biznesmenit José Luis Moreno në vitin 2007. Forcat e rendit në Spanjë po punojnë për të ndaluar të gjithë anëtarët e bandës. Detajet e operacionit mbahen sekret. /abcnews.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Iu gjet 1 ton hashash dhe 700 mijë euro, lojtari spanjoll përfundon në pranga

Publikuar

-

Ish-futbollisti spanjoll, Sergio Contreras, ka përfunduar në prangat e policisë iberike, pasi dyshohet se drejton një grup të strukturuar kriminal. 36-vjeçari u arrestua në qytetin bregdetar të Estepona gjatë një sërë bastisjesh të njëkohshme policie të cilat u zhvilluan në Malaga, Granada dhe Sevilla. Nga të dhënat e para, rezulton se grupi i Contreras posedonte […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, ja cilin zgjedh si sulmuesin më të mirë në botë

Publikuar

-

Eden Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, por edhe emra të tjerë të mëdhenj si Neymar, Leëandoëski, Kane, Icardi, Lukaku etj dhe zgjedh si sulmuesin më të mirë të momentin në botë, shokun e tij te Real Madridi, Karim Benzema. “Pasi kam luajtur me të për tre, ose katër muaj, unë mendoj se Karim është për […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Cavani i kërkoi sherr gjatë ndeshjes, zbulohet përgjigjja e Messit(video)

Publikuar

-

Ndeshja e mbrëmshme miqësore mes Argjentinës dhe Uruguajit përfundoi në barazim 2-2. Edhe pse ishte një ndeshje miqësore nuk munguan tensionet, siç ishte rasti kur Cavani dhe Messi ishin gati të përlesheshin mes tyre, por ndërhyrja e shokëve të skuadrës qetësoi situatën. Sipas gazetës argjentinase ‘Ole’, Cavani është kapuar nga kamerat duke i kërkuar sherr […]

LEXO TE PLOTE