Connect with Us

Zbulohen pagat e yjeve të Realit/ Futbollisti më i mirë është vetëm i nënti

La Liga

Zbulohen pagat e yjeve të Realit/ Futbollisti më i mirë është vetëm i nënti

Publikuar

-

Real Madrid është një nga ekipet që gjithmonë është dalluar për pagesat e majme të futbollistëve, kështu ka ndodhur edhe këtë sezon.

Futbollisti më i paguar i “Los Blancos” është blerja e bujshme e verës, Eden Hazard, me 31.2 milionë euro në sezon. I dyti renditet Gareth Bale me 27.9 mln euro në sezon.

Për habinë e të gjithëve në vend të tretë me 20.8 mln euro në sezon është Luka Jovic. 21-vjeçari i transferuar këtë verë lë pas disa nga senatorët e ekipit si kapiteni Ramos, Kroos, Modric etj.

Ndërsa futbollisti më i mirë i realit deri tani për këtë sezon, Karim Benzema, renditet i nënti me 16.5 mln euro në sezon. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: