Connect with Us

33-vjeçari që dikur fitoi Championsin me Milanin, tani ka mbetur pa ekip dhe luan tenis

Seria A

33-vjeçari që dikur fitoi Championsin me Milanin, tani ka mbetur pa ekip dhe luan tenis

Publikuar

-

Në vitin 2006, Milani transferoi nga francezët e Rennes një djalosh që quhej Yohann Gourcuff dhe konsiderohej si e ardhmja e futbollit. Në atë kohë, ai ishte 20 vjeç dhe kuqezinjtë paguan për kartonin e tij 4.5 milionë euro.

Në sezonin e tij të parë te Milani, ai fitoi edhe Champions League në finalen e madhe kundër Liverpoolit në Athinë. Sigurisht, që djaloshi francez e pa finalen nga stoli se në atë kohë Milani kishte yje në ekip, e jo si sot.

Në sezonin e dytë kur të gjithë prisnin shpërthimin e tij, ndodhi e kundërta. Ai po qëndronte vetëm rezervë, kur luante nuk jepte asgjë në fushën e lojës, ndaj në fund të atij sezoni drejtuesit e Milanit vendosën ta huazonin të Bordeaux, ku do kishte më shumë minuta në dispozicion dhe mundësi të rritej.

Këtu filloi rënia e tij edhe pse nuk shkëlqeu kurrë. Në Francë ndryshoi disa ekipe, por pa arritur të lërë gjurmë. Kontrata e fundit ishe me ekipin e Dijon, gjatë sezonit 2018/19 ku luajti vetëm ndeshje.

Por, çfarë bën sot Gourcuff? Tashmë pa skuadër francezi ka filluar të luajë tenis, ku ka fituar edhe disa ndeshje. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Fantastik Hysaj, asiston në fitoren e Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj vazhdon ët shtyjë takimin me golin në Serinë A, por gjithsesi ndihmon herë pas here me asistet e tij që skuadra e Napolit të marrë pikë të rëndësishme. Kështu ka qene dhe sot, kur një pasim i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare ka zgjidhur një ndeshje që dukej e komplikuar për napolitanët përballë Kaljarit. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Supersfida e fundjavës/ Lazio-Inter, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së fundjavës në Serie A, mes Lazios dhe Interit. Diferenca mes tyre është vetëm një pikë, ndaj sot pritet të jetë një sfidë tepër interesante. Juventus kryeson me 57 pikë, Interi me 54, ndërsa Lazio e treta me 53 pikë. Inzaghi ka hedhur në fushë formacionin më të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mungon Ronaldo, Juventusi fiton pa probleme ndaj Brescias/ Presioni kalon tek Interi

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Brescia për javën e 24-të të Serisë A, në “Allianz Stadium”. Për bardhezinjtë mungonte sot Ronaldo, i cili ishte lënë pushim sot nga Sarri. Miqtë mbetën me 1 lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Aye në minutën e 37-të. Një minutë me vonë, Dybala shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE