Connect with Us

Akuza të rënda ndaj trajnerit legjendar/ Fiksoi ndeshjen me Juven për një orë Rolex

Premier Liga

Akuza të rënda ndaj trajnerit legjendar/ Fiksoi ndeshjen me Juven për një orë Rolex

Publikuar

-

Ish-trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, akuzohet se ka trukuar një ndeshje në Champions League falë bashkëpunimit me një menaxher futbolli, i cili si shpërblim i dhuroi atij një orë Rolex me vlerë 30 000 paundë.

Gjithçka u zbulua gjatë një procesi gjyqësor në “Southward Crown Court”, ku agjenti i italian, Giuseppe Pagliara, po gjykohet për ryshfet.

Pagliara, 64 vjeç, e bëri këtë zbulim gjatë një bisedë të regjistruar në fshehtësi nga një reporter i kamufluar.

Agjenti gjithashtu i tha reporterit se Ferguson ka punuar me agjentë të tjerë për të fituar para nga marrëveshjet e transferimit për lojtarë të ndryshëm.

Pagliara është në gjyq për ryshfet së bashku me agjentët e tjerë, Dax Price dhe Tommy Wright (ky i fundit ish-ndihmëstrajner i Barnsley FC”.

Prokurori Brian O’Neill, i cili hapi gjyqin të enjten, u shpreh se emrat e personave në fjalë kishin dalë gjatë një hetimi të gjerë të “Telegrafit”
për korrupsionin në futboll, i cili përfshinte edhe goditjen e ish-trajnerit të Anglisë, Sam Allardyce.

Prokurori O’Neill, i pyetur nga Mirror se si doli emri i Fergusonit, sqaroi:

“Në përfundimit të takimit me reporterin Pagliara filloi të fliste për atë që mund të quhet edhe si kritikë ndaj Sir Alex Ferguson, duke e akuzuar atë se kishte bashkëpunuar me Pagliaran për të fiksuar rezultatin e një ndeshjeje futbolli me Juventusin në Champions, një klub me të cilin ishte lidhur Pagliara. Agjenti italian e kishte falënderuar atë me një orë të shkëlqyer Rolex me vlerë 30 000 paundë.

Pagliara vazhdoi ta akuzonte Sir Alex Fergusonin se kishte marrë para edhe për marrëveshjet e transferimeve të futbollistëve. Ai pretendoi se e kishte paguar Ferguson edhe më parë.”

Dax Price (në të majtë), Tommy Wright (në qendër) dhe Giueseppe “Pino” Pagliara (në të djathtë)

*Marrë te Supersport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: