Connect with Us

E donte Kukësi dhe Partizani, nuk do e besoni ku ka firmosur Ferhan Hasani

Sport

E donte Kukësi dhe Partizani, nuk do e besoni ku ka firmosur Ferhan Hasani

Publikuar

-

Ferhan Hasani ka zgjedhur për të ardhmen e tij teksa do të vijojë karrierën në futbollin finlandez. Sulmuesi 29-vjeçar ka arritur marrëveshjen me skuadrën e HJK Helsinkit duke i dhënë fund të gjitha aludimeve për ekipin e ri.

Mësohet se atij i është ofruar një kontratë 2-vjeçare, por ka qenë dëshira e vetë lojtarit për të nënshkruar 1 vit me opsion rinovimi edhe për një sezon tjetër, shkruan “Newsport.al”.

Kujtojmë që më parë ai ishte pjesë e Shkëndijës së Tetovës. U përfol për një kalim të mundshëm në kryeqytet te Partizani ose dhe te Kukesi, por me sa duket të gjitha kanë qenë spekulime pasi ai ka zgjedhur të vijojë aventurën në Finlandë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Interi prish planet e Milanit, kërkon t’i rrëmbejë objektivin e madh të merkatos

Publikuar

-

E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është enigma e madhe e kësaj merkatoje janari. Sulmuesi suedez do të largohet nga Los Angeles Galaxy në fund të muajit dhjetor, për të qënë i lirë për të zgjedhur skuadrën e tij të re. Shumë ekipe janë futur në lojë, me Milanin që duket më e avantazhuar. Por, për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Arsenal-Brighton/ Xhaka e nis nga minuta e parë, Mustafi nuk duket gjëkundi

Publikuar

-

Arsenali do të presë Brighton në “Emirates” në ndeshjen e fundit të javës së 15-të në Premier League. Trajneri i përkohshëm, Fredrik Ljungberg, i ka besuar një vend titullari granit Xhakës. Përsa i përket Shkodran Mustafit, ai nuk është as në stol. Arsenali ka 7 javë pa fitore dhe momentalisht renditet në vendin e 10-të, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Klopp dhe Liverpool bëjnë dëmin e radhës/ Shkarkohet trajneri i njohur

Publikuar

-

Humbja e Evertonit 5-2 në derbi mbrëmë ndaj Liverpoolit i ka kushtuar shtrënjtë trajnerit portugez Marco Silva. Klubi anglez ka shkarkuar pak më parë trajnerin portugez për shkak të rezultateve të dobëta. Në fillim të sezonit nisur edhe nga merkato që u bë gjatë verës, pritshmëritë ishin të mëdha, por momentalisht Evertoni renditet në vendin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ish-ylli i Milanit zbulon prapaskenën/ “Më shitën te PSG përpara se të ma thonin, unë isha në det”

Publikuar

-

Në një intervistë të fundit, Zlatan Ibrahimovic ka folur për shuëm gjëra, por edhe për transferimin e bujshëm në vitin 2012 nga Milani te PSG-ja. Suedezi e thënë dhe hërë të tjera se ai nuk donte të largohej nga kuqezinjtë, por ishin ata që vendosnin të shisnin. “Isha në det dhe po pushoja… Shoh celularin […]

LEXO TE PLOTE