Connect with Us

Fiton PSG/ Di Maria, Mbappe dhe Icardi shënojnë 4 gola dhe dhurojnë spektakël

Sport

Fiton PSG/ Di Maria, Mbappe dhe Icardi shënojnë 4 gola dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

PSG ka fituar 1-4 në Nice në ndeshjen e javës së 10 për Ligue 1. Fillimisht ishte Di Maria që shënoi dy gola për 5 minuta, 15′ dhe 20′. Njëri më i bukur se tjetri. Përveç finalizimit perfekt nga argjentinasi, edhe asistet e Icardit dhe Meunier ishin të një klasi të lartë.

https://twitter.com/i/status/1185272267867066370

Në minutën e 67′, vendasit ngushtuan rezultatin me golin e Ganago, që ishte një dhuratë e mbrojtjes parisiene. Brenda tre minutave, Nice mbetet me 9 lojtarë. Cyprien dhe Herelle ndëshkohen me kartonë të kuq.

Në minutat e fundit, PSG shënon edhe dy gola të tjerë. Pas një dëmtimi të gjatë që e mbajti Kylian Mbappen jashtë fushave të lojës për rreth 1 muaj, Tuchel e aktivizoi 20-vjeçarin francez në 10 minutat e fundit dhe direkt ai u bë protagonist.

Pas 5 minutave në fushë, Mbappe shënon golin e tretë për PSG-në.

https://twitter.com/i/status/1185294365838774272

Ndërsa në kohën shtesë asiston për icardin, i cili shënon golin e katërt. PSG mer rnjë fitore të madhe jashtë fushe dhe fillon shkëputjen nga vendi i dytë që mbahet nga Nantes me 5 pikë më pak. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: