Connect with Us

PSG është “zjarr” sot/ Di Maria dy gola në 5 minuta, njëri spektakolar

Sport

PSG është “zjarr” sot/ Di Maria dy gola në 5 minuta, njëri spektakolar

Publikuar

-

Ka filluar sot java e 10 në Ligue 1 me ndeshjen Nice-PSG. Pas 20 minutave lojë, parisienët udhëheqin 0-2, me dy gola të shënuar nga Angel Di Maria në 5 minuta.

Në minutën e 15 një super kombinim Icardi-Di Maria dhe ky fundit dërgon topin në rrjetë pas një aksioni model.

Në minutën e 20′, argjentinasi shënoi golin e dytë personal dhe të takimit. Pas një asisti perfekt të Meunier, Di maria dërgon topin në rrjetë me një parabol fantastike. Një gol që meriton të duartrokitet gjatë! /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1185274635308457984

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Reja i zhgënjyer: Ja çfarë nuk më pëlqeu sonte te ekipi

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, trajneri i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas ndeshjes duke thënë: Barazimi ndaj Andorrës? “Nuk mund të jemi të kënaqur me këtë ndeshje që kemi bërë. Nuk më pëlqeu qëndrimi i disa lojtëreve në fushë, nuk më pëlqeu loja, por as rezultati”. Golat e pësuar? “Sot u treguam mëndjelehtë, na vuri në vështirësi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Balaj: E pabesueshme të të shënojë Andorra dy gola

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj, sulmuesi i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, dhe është shprehur shumë i zhgënjyer për barazimin ndaj Andorrës, ku sipas tij duhet të ishte bërë më shumë. “Sigurisht që mund të bënim shumë më tepër. Nuk duhej ky barazim në shtëpi. Ndeshja nisi mirë, shënuam shpëjt. Por të vjen keq që morëm […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020: Anglia dhe Portugalia shpartallojnë kundërshtarët, Franca fiton me përmbysje

Publikuar

-

Portugalia ka shpartalluar Lituaninë me rezultatin tenistik 6-0 në Estadio Algarve të Faro/Loule. Kampionët në fuqi të Europës kanë shfaqur një formë fantastike në shtëpi duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për kualifikimin. Megjithatë, lufta me Serbinë do të jetë e fortë teksa edhe ballkanasit e kanë fituar sfidën e tyre ndaj Luksemburgun me […]

LEXO TE PLOTE