Connect with Us

Reja: Të dënohet Turqia dhe ne rikthehemi në garë për Europianin

Sport

Reja: Të dënohet Turqia dhe ne rikthehemi në garë për Europianin

Publikuar

-

Nga torta dhe dhurata e munguar në Turqi, për mungesën e fatit dhe saktësisë përpara portës, Edy Reja pret një tjetër dhuratë të mundshme për 74-vjetorin e lindjes, të festuar së fundmi. Pas rikthimit në Itali, trajneri i Kombëtares ka një dëshirë nga UEFA, ku edhe pse pranon egoizmin, shpreson te rikthimi i Shqipërisë në garën për një vend në Euro 2020.

“Pas ndeshjes me Turqinë, pamë që lojtarët e tyre festuan me përshëndetje ushtarake. U befasuam, sepse këto janë gjeste që nuk lejohen, por ata e përsëritën edhe ndaj Francës. Shpresoj që UEFA të marrë masa kundër Turqisë dhe ndoshta të na rikthejë në garën për t’u kualifikuar. Është një dëshirë egoiste, megjithatë nuk besoj se ndëshkimi do të jetë më tepër se gjobë financiare”, tha trajneri kueqzi.

Menjëherë pas ndeshjes në Moldavi, në fjalimin përpara skuadrës, trajneri zbuloi pengun e gabimeve të bëra gjatë rrugës nga Shqipëria, ku sipas Edy Reja-s, kuqezinjtë do ta meritonin kualifikimin në finalet e Euro 2020.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: