Connect with Us

Shfryn Andi Lila: Kurrë mos ardhtë në kombëtare ai që nuk e do Shqipërinë

Kombëtare

Shfryn Andi Lila: Kurrë mos ardhtë në kombëtare ai që nuk e do Shqipërinë

Publikuar

-

Në kohët e fundit, është bërë një çështje gjithmonë e më shumë largimi i talenteve. Të shumtë janë futbollistët që kanë refuzuar Shqipërinë duke pranuar ofertën e Greqisë e duke shtuar më shumë polemikat.

Megjithatë, Andi Lila që ka qenë për vite një nga më të rëndësishmit e Kombëtares, u shpreh se të tillë futbollistë janë gjakprishur.

Në emisionin “Pressing”, ai shtoi se futbollistë të tillë nuk i duhen Kombëtares por duhen futbollistë që duan ekipin, ndërkohë që shton se futbollistë si Kaçaj, Bushi apo Riza kanë qenë futbollistë sepse donin të luanin.

“Ai që s’do të vijë me Shqipërinë, kurrë mos ardhtë. Kam qenë edhe unë aty. Ne duam lojtarë që e duan kombëtaren. Salvadori, Albani dhe Flori kanë luajtur se e kanë dashur. Çfarë besimi u jep lojtarëve më shumë Bosnja? Kush është gjakprishur, le të ikë”, tha Lila.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Fantastik Hysaj, asiston në fitoren e Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj vazhdon ët shtyjë takimin me golin në Serinë A, por gjithsesi ndihmon herë pas here me asistet e tij që skuadra e Napolit të marrë pikë të rëndësishme. Kështu ka qene dhe sot, kur një pasim i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare ka zgjidhur një ndeshje që dukej e komplikuar për napolitanët përballë Kaljarit. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja e femrave dhuron spektakël në “Air Albania”, i shënon 5 gola Malit të Zi

Publikuar

-

Nga

Shqipëria e femrave U-16 ka bërë një ndeshje shumë të mirë dhe ka mundur me rezultatin 5-2 Malin e Zi, në ndeshjen kualifikuese të vlefshme për UEFA Development Tournamet. Ekipi i drejtuar nga Agustin Kola, dhuroi spektakël në stadiumin “Air Albania”, duke kënaqur të pranishmit që ishin aty për të ndjekur këtë ndeshje. Golat në […]

LEXO TE PLOTE