Connect with Us

Teuta kryeson Superligën/ Shkëmbi: Sa më shumë të rrish lart, aq…

Super Liga

Teuta kryeson Superligën/ Shkëmbi: Sa më shumë të rrish lart, aq…

Publikuar

-

I kënaqur për pikët por edhe për lojën që zhvilloi skuadra e tij në pjesën e dytë. Trajneri i Teutës Bledi Shkëmbi komplimentoi futbollistët për paraqitjen në ndeshjen ndaj Flamurtarit, ndërsa në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu sfidën.

Vlerësim maksimal ndaj vendit të fundit në renditje…

Komplimenta lojtarëve. Kemi punuar gjithë javën duke qenë serioz se ishte një ndeshje e vështirë. Ndeshjet më të vështira, janë ato që në letër quhen të lehta. Bënë më të mirën në fushë, kërkuan fitoren. Patëm ndonjë moment edhe situata jo të mira, normale në një ndeshje.

Pak gola, sulmi problem. Çfarë duhet të bëni për ta rregulluar?

Teuta duhet të vijojë të luajë si sot në pjesën e dytë, patëm shumë raste. Duhet të stërvitemi të punojmë, që këto raste t’i shënojmë. Nuk ndodh që të shënohen të gjitha rastet, por të bëjmë ndonjë gol më tjetër.

Dy sulmuesit, nuk shënuan edhe pas shumë krosimesh nga krahët…

Kemi punuar shumë për krosimet nga krahu i djathtë me Çyrbjen. Më vjen keq që me gjithë ato krosime, sulmuesit nuk shfrytëzuan asnjë. Vazhdoj të kem besim dhe do punojmë të përmirësohemi akoma. Për sa i përket Avdylit, mendova që të ishte në të majtë, në skemën 4-4-2, por jo gjithmonë i hapur. Çyrbja shtynte më shumë në krah. Avdyli ishte më në qendër. Nuk ishte në rolin e tij më të mirë, por kshu e mendova për sot, dhe nuk shkoi keq.

Në vendin e parë pas kësaj fitore. Po ambientoheni me kreun për të qenë rival për titullin?

E kam thënë se në vend të parë duhet të jesh në ndeshjen e fundit të kampionatit, kjo ka rëndësi. Sa më shumë të rrish lart, aq më shumë ambientohesh. Shpresojmë të qëndrojmë sa më gjatë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Më frikësojnë vetëm avionët”, Jonuz befason me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Vllaznisë Mirsad Jonuz nuk pranoi të fajësonte për pësimin e dy golave portierin e shkodranëve Ted Laço, i cili sot debutoi me kuqeblutë në humbjen 3-1 ndaj Teutës.   Për “Supersport”, tekniku maqedonas theksoi se aktivizoi dy sulmues dhe reduktoi numrin e mbrojtësve pasi kishte 4-5 lojtarë me kartona dhe nuk donte të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mposhti Vllazninë, trajneri Edi Martini i surprizon të gjithë me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Teuta triumfoi me rezultatin 3-1, ndaj Vllaznisë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë Superiore. Një fitore tepër e rëndësishme për skuadrën e trajnerit Edi Martini, i cili në prononcimin pas ndeshjes për mikrofonin e “Supersport”, u shpreh: “Jam shumë i kënaqur, luanim kundër Vllaznisë, që ka bërë një futboll mjaft të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

RENDITJA/ Partizani “kërcënon” Kukësin dhe Tiranën, Skënderbeu parakalon Vllazninë. Ja tabela pas përfundimit të javës së 22-të

Publikuar

-

Nga

Sfida Teuta-Vllaznia mbylli javën e 22-ë të kampionatit shqiptar. Pas këtij raundi, lufta për titullin kampion është bërë akoma më emocionuese pas ndalesës së Kukësit nga Bylisi 1-1 dhe Tiranës nga Skënderbeu po me të njëjtin rezultat. Ballshiotët dhe korçarët i dhanë mundësinë e mirë Partizanit të Adolfo Sormanit të afrohet me 2 pretendentët për […]

LEXO TE PLOTE