Connect with Us

Ylli i Gjermanisë bën deklaratën e madhe për Strakoshën/ Nuk besoja se do të arrinte në këto nivele

Kombëtare

Ylli i Gjermanisë bën deklaratën e madhe për Strakoshën/ Nuk besoja se do të arrinte në këto nivele

Publikuar

-

Miroslav Klose ka bërë një deklaratë interesante për portierin e Kombëtares tonë, Thomas Strakosha. Në një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, sulmuesi legjendar i Gjermanisë ka folur për kohën kur ishte lojtar i Lazios, 2011-2016, aty ku pati edhe kontaktet e para me Strakoshën.

“Kur isha atje, Lazio kishte tre portierë. Sinqerisht, në atë kohë do të vija bast se Strakosha kurrë nuk do të arrinte të bëhej numri një. Nuk kishte siguri. Por, rritja e tij dhe niveli ku është sot tregon se të rinjve iu duhet dhënë hapësira dhe kohë që të rriten. Më vjen mirë që ka arritur në atë nivel ku është sot”, tha Klose.

Në 5 sezone me Lazion, sulmuesi legjendar shënoi 54 gola. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: