Connect with Us

Ylli i Realit e thotë me zë të lartë/ Messi është idhulli im

La Liga

Ylli i Realit e thotë me zë të lartë/ Messi është idhulli im

Publikuar

-

Dikur ishte pjesë e Barcelonës, por nga vera e shkuar ai zgjodhi të transferohej te Reali. I mjaftuan pak minuta në ndeshjet miqësore me ekipin e Zidane dhe Takefusa Kubo bëri për vete të gjithë tifozët.

Për t’u rritur akoma edhe më shumë, Reali e huazoi 18-vjeçarin japonez te Mallorca. Në prag të përballjes së fundjavës mes dy ekipeve, Kubo ka bërë një deklaratë të fortë që shumë tifozëve të Realit nuk do t’u pëlqejë.

“Idhulli im ka qenë dhe është Messi. Nuk e di se sa vjeç është, por është fantastike që vazhdon e shënon aq shumë gola”, u shpreh Kubo.

18-vjeçari foli edhe për transferimin te Reali dhe lojtarin më të mirë të gjeneratës së re.

“Reali më donte me çdo kusht, luftoi për mua dhë në fund më bindën me projektin e tyre. Jam shumë i lumtur që jam pjesë e një klubi kaq të madh. Futbollisti më i mirë i gjeneratës së re është Mbappe”, tha ylli japonez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: