Connect with Us

10 futbollistët më të pashëm në botë/ I pari është ylli i Serie A

Sport

10 futbollistët më të pashëm në botë/ I pari është ylli i Serie A

Publikuar

-

Jemi mësuar të shohim shpesh klasifikime të futbollistëve përsa i përket golavë të shënuar, asisteve apo edhe arritjeve të tjera sportive, por sot po ju njohim me një klasifikim të veçantë për botën e futbollit.

Spanjollja “AS” ka bërë një klasifikim me 10 futbollistët më të pashëm. Lista kryesohet nga Ronaldo, ndërsa Messi nuk bën pjesë në këtë listë. Më poshtë po ju njohim me listën e plotë:

Cristiano Ronaldo

James Rodriguez

Isco

Erik Dum

Kevin Trapp

Oliver Giroud

Alisson Becker

Antoine Griezmann

Mauro Icardi

Paulo Dybala

/CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rikthehet Superiorja, java e 13 luhet në dy ditë

Publikuar

-

Pas përfundimit të ndeshjeve të Kombëtares, në fundjavë do të rikthehet të luhet Kategoria Superiore. Ditën e sotme është zyrtarizuar edhe axhenda e javës së 13, teksa takimet do të luhen në harkun e dy ditëve, të premten dhe të shtunën. Ata që do të hapin javën e 13 janë kampionët në fuqi të Partizanit. […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ylli i Serie A lë me “gisht në gojë” Realin, zgjedh Barcelonën

Publikuar

-

Në verën e vitit 2018, Napoli bëri një transferim surprizë nga Spanja për 30 milionë euro, Fabian Ruiz, në rolin e mesfushorit. Spanjolli është rritur shumë nën drejtimin e Ancelottit dhe tashmë ka siguruar edhe ftesën e Kombëtares së Spanjës, e cila është e mbushur plot me yje. Kontrata aktuale e 23-vjeçarit me Napolin skadon […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ronaldo premton se do të thyejë edhe rekordin e veçantë botëror/ Ja sa gola i duhen portugezit

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo ishte autori i njëri nga dy golat në fitoren 0-2 të Portugalisë në Luksemburg. Me këtë gol, Ronaldo ka arritur në shifrën e 99 golave me fanellën e Kombëtares, por portugezi nuk kënaqet me kaq. Ronaldo është zotuar se do ta thyejë rekordin botëror për golashënuesin më të mirë për kombëtaret, që mbahet […]

LEXO TE PLOTE