Connect with Us

Bayerni ngec sërish, i ikën fitorja nga duart në minutën e fundit

BundesLiga

Bayerni ngec sërish, i ikën fitorja nga duart në minutën e fundit

Publikuar

-

Bayern Munich ka dalë me vetëm 1 pikë nga transferta e sotme kundër Augsburg, edhe pse ishte shumë afër fitores. Vendasit e nisën shumë mirë takimin, pasi kaluan në avantazh pas 27 sekondave lojë. Richter gjeti të papërgatitur mbrojtjen bavareze dhe portierin Neuer.

https://youtu.be/2yhHRyMH_eI

Në minutën e 12, Niklas Süle lë fushën e lojës i demtuar, vendin e tij e merr Alaba.

Një minutë më vonë erdhi goli i barazimit, Lewandowski barazon shifrat me kokë pas krosimit perfekt të Gnabry. Ky është goli i 12 i polakut pas 8 javëve të para në Bundesligë.

https://www.youtube.com/watch?v=uM6LNiOMThE

Në fillim të pjesës së dytë, Bayerni gjen golin e avantazhit me Gnabry. 24-vjeçari gjerman shënon një gol shumë të bukur nga distanca.

https://twitter.com/i/status/1185568916749176832

Augsburg nuk u dorëzua dhe gjeti golin e barazimit në minutat shtesë me Finnbogason. Vendasit marrin një pikë të artë, bavarezëve ju ikin dy pikë nga duart. Rezultatet e plota të ndeshjeve të tjera dhe klasifikimin momental e keni më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: