Connect with Us

Duro vlerëson Skënderbeun: Mbrojtja funksionin, por ja ku gabojnë

Sport

Duro vlerëson Skënderbeun: Mbrojtja funksionin, por ja ku gabojnë

Publikuar

-

Trajneri i Kukësit, Shpëtim Duro, foli ditën e sotme në konferencë para ndeshjes së nesërme ndaj Skënderbeut.

Duro u shpreh se java e pushimit i ka shërbyer ekipit të tij të kompletohet, ndërsa vlerësoi maksimalisht Skënderbeun, për lojtarët cilësorë që ka.

GRUPI – Këto dy javë na kanë shërbyer sa i përket punës stërvitore për te kompletuar skuadrën. Skuadra është pothuajse e plotë këtë ndeshje, me përjashtim të Mustës.

NDAJ SKËNDERBEUT – Skënderbeu është një skuadër që do vlerësim maksimal, pasi në të gjitha repartet ka lojtar me përvojë dhe cilësorë, kështu që vlerësimi për ta është maksimal.

MBROJTJA – Patjetër që më ka shqetësuar skuadra për golat e marrë, i kemi pësuar me shumë lehtësi, por skuadra ka funksionuar në përgjithësi në fazën mbrojtëse, por kemi gabuar në momente individuale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: