Connect with Us

Eibar-Barcelona/ Katalanasit në fushë me formacionin më të mirë (foto)

La Liga

Eibar-Barcelona/ Katalanasit në fushë me formacionin më të mirë (foto)

Publikuar

-

Ndeshja e parë për sot për javën e 9 të La Ligës është Eibar-Barcelona, e cila fillon në orën 13:00.

Valverde ka hedhur në fushë nga minuta e parë treshen Messi-Griezmann-Suarez, rikthehet në formacion edhe francezi Samuel Umtiti.

Katalanasit duan të vijojnë me ecurinë pozitive të 4 ndeshjeve të fundit në kampionat, ku kanë marrë pikët e plota. Në anën tjetër, Eibar ka një barazim dhe dy fitore në tre ndeshjet e fundit.

Pritet të jetë një ndeshje e bukur edhe me gola. Formacionet zyrtare për të dy ekipet janë këto:

Eibar: Dmitrovic; De Blasis, Oliveira, Arbilla, Cote; Pedro León, Diop, Sergio vlvarez, Orellana; Charles, Sergi Enrich

Barcelona:

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: